Ubezpiecz się przed wakacjami

Wiele osób, które wyjeżdżają na wakacje, bardzo łagodnie podchodzi do kwestii ubezpieczenia. Wielokrotnie nie zastanawia się nad tym, jakie mogą być konsekwencje braku ubezpieczenia w konkretnych sytuacjach. Czasem może być to niewielka konsekwencja, ale czasami może nas to kosztować setki tysięcy zł. W takiej sytuacji będziemy pluć sobie w brodę, że nie wykupiliśmy odpowiedniej polisy, szczególnie że ubezpieczenia turystyczne nie są drogie. Poniżej przedstawię kilka ciekawych przypadków, jakich mogą pomóc wykupione ubezpieczenia turystyczne.

Problemy zdrowotne i wypadki

Jeżeli lubimy aktywnie spędzać urlop, to zdecydowanie powinniśmy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne. Dla osób, które zjeżdżają na nartach, nurkują czy też uprawiają wspinaczkę standardowy zakres ubezpieczenia zdrowotnego z narodowego funduszu zdrowia, może okazać się niewystarczający. Zarówno jeżeli chodzi o leczenie jak i również o transport do domu.

Również bardzo ważny jest potencjalny pobyt w szpitalu. Koszty z tym związane mogą być gigantyczne. Dlatego lepiej jest wykupić odpowiednie ubezpieczenie, które z finansuje nam wszystkie koszty związane z leczeniem w szpitalu oraz zapewni specjalistyczny transport medyczny do Polski. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze możemy polecieć samolotem, a transport specjalistyczny medyczny z innego kraju może kosztować wiele tysięcy zł.

Bardzo często polisa turystyczna również pokryje ewentualne straty spowodowane przez nas lub przez nasze dzieci. Działa ona jak swoiste ubezpieczenie OC.

Dla osób aktywnych, które lubią spędzać czas w górach dobrze jest mieć odpowiednie ubezpieczenie na wypadek gdyby potrzebna była pomoc wyspecjalizowanej ekipy ratunkowej. W Polsce możemy liczyć na darmową pomoc, jaką niesie GOPR. Jednak w wielu krajach europejskich za taką pomoc będziemy musieli zapłacić. Jeżeli nie będziemy posiadać specjalnego ubezpieczenia, to musimy liczyć się z dużym wydatkiem.

Ubezpieczenie również pomoże nam już w drodze na wakacje. Zawsze może zdarzyć się sytuacja, że samochód odmówi nam posłuszeństwa. W przypadku wyjazdu w egzotyczne kierunki, warto, jest również mieć zapewnione ubezpieczenie bagażu czy też ubezpieczenie, które zapewni nam tłumacza. Dobrze jest również, aby ubezpieczyć swoje rzeczy na wypadek kradzieży. Wysokiej klasy aparat fotograficzny czy też komputer może być łakomym kąskiem dla złodzieja.

Jak widać, ubezpieczenie turystyczne ma bardzo wiele zalet i biorąc pod uwagę jego cenę, zdecydowanie warto, jest zabezpieczyć się w taki sposób na wypadek wyjazdu. W wyborze odpowiedniego ubezpieczenia pomoże nam dobry agent.