Przykładowe koszty ubezpieczenia samochodu

Koszt ubezpieczenia samochodu sprawdzisz na stronie www.superpolisa.pl zależy od wielu różnorodnych czynników. Zalicza się do nich: dane właściciela samochodu, miejsce zarejestrowania pojazdu, parametry techniczne, zniżki/zwyżki, zakres ubezpieczenia. Poniżej przedstawiono III różne warianty polisy OC auta, dzięki czemu możliwe jest pokazanie, jakie różnice występują w składkach w zależności od podanych danych.

Koszt ubezpieczenia samochodu w zależności od miejsca zarejestrowania pojazdu

Miejsce zarejestrowania pojazdu ma znaczenie dla ostatecznej składki. Różnice widoczne są nie tylko pomiędzy miastem a wsią, ale również województwami Polski. Poniżej przedstawiono przykłady jak koszt ubezpieczenia samochodu, kształtuje się w zależności od regionu.

Przykład I. Ubezpieczenie samochodu Opel Astra, r. prod. 2004, diesel, 74 kw, hatchback, 5 drzwiowy, samochód na osobę prywatną, która nie posiada zniżek (ale nie jest kierowcą młodocianym), miejsce zarejestrowania: Rzeszów  35-312, zakres: podstawowe OC.

Składka: po przeanalizowaniu propozycji różnorodnych towarzystw można zauważyć, że ceny wahają się od około 900 zł do nawet 1 900 zł;

Przykład II: Ubezpieczenie samochodu Opel Astra, r. prod. 2004, diesel, 74 kw, hatchback, 5 drzwiowy, samochód na osobę prywatną, która nie posiada zniżek (ale nie jest kierowcą młodocianym), miejsce zarejestrowania: Warszawa 00-001, zakres: podstawowe OC.

Składka: zakres cenowy wynosi od 1 100 zł do 2 500 zł.

Już ta jedna zależność pokazuje, że faktycznie miejsce rejestracji pojazdu ma znaczenie na koszt ubezpieczenia.

Koszt ubezpieczenia samochodu w zależności od parametrów technicznych pojazdu

Każda marka, posiada różne możliwe parametry techniczne możliwe jest więc rozróżnienie ze względu właśnie na tę kategorię. Można to zauważyć na podstawie poniższych przykładów:

Przykład I. Ubezpieczenie samochodu Opel Astra, r. prod. 2004, diesel, 74 kw, hatchback, pojemność: 1 1 686 cm3, 5 drzwiowy, samochód na osobę prywatną, która nie posiada zniżek (ale nie jest kierowcą młodocianym), miejsce zarejestrowania: Rzeszów  35-312, zakres: podstawowe OC.

Składka waha się, tak jak podano powyżej od 900 zł do 1 900 zł,

Przykład I. Ubezpieczenie samochodu Opel Astra, r. prod. 2004, diesel, 74 kw, hatchback, pojemność: 1 995 cm3, 5 drzwiowy, samochód na osobę prywatną, która nie posiada zniżek (ale nie jest kierowcą młodocianym), miejsce zarejestrowania: Rzeszów  35-312, zakres: podstawowe OC.

Składka: przedział jest już większy od 1 020 zł do 1 850 zł.

Przykład I. Ubezpieczenie samochodu Opel Astra, r. prod. 2004, diesel, 74 kw, hatchback, pojemność: 2 172 cm3, 5 drzwiowy, samochód na osobę prywatną, która nie posiada zniżek (ale nie jest kierowcą młodocianym), miejsce zarejestrowania: Rzeszów  35-312, zakres: podstawowe OC.

Składka: od 1 100 zł do 1 950 zł.

Porównując powyższe oferty, można potwierdzić, że składka różni się w zależności od podania konkretnych danych. Jeżeli więc wszystko weźmiemy pod uwagę i porównamy to pomiędzy danymi województwami, to będziemy widzieć znaczące różnice.